Automatyczne nawadnianie, proste, wydajne rozwiązanie.

Systemy wpierające automatyczne nawadnianie ogrodów są coraz bardziej popularne, z uwagi na fakt, że pozwalają zaoszczędzić dużo wody podczas procesu podlewania ogrodu. System czuwa, by nasz ogród został nawodniony w sposób prawidłowy.

Podczas naszej nieobecności system dba o prawidłowe nawodnienie, by nasza trawa była zielona, a rośliny nie wyschły jak na pustyni. Wcale nie trzeba wydawać przy tym fortuny za rachunki za wodę.

Projektowanie systemu nawadniającego

Podstawą dobrze wykonanej i należycie działającej instalacji nawadniającej jest odpowiednio przygotowany projekt. Dzięki zleceniu jego przygotowania sprawdzonej firmie, takiej jak nasza, klienci nie muszą martwić się o prawidłowe nawadnianie ogrodów. W Warszawie i okolicach nie znajdą lepszego wykonawcy tego rodzaju prac.

Projekt instalacji powinien uwzględniać nie tylko obecne kształty naszego ogrodu, aktualnie rosnącą roślinność oraz elementy istniejącej już architektury, lecz również powinien wybiegać w przyszłość uwzględniając naturalne zmiany rosnącego ogrodu oraz te planowane przez jego właścicieli.

Należy pamiętać, że zakładana instalacja będzie wykorzystywana przez wiele lat, a jej późniejsza ewentualna przebudowa będzie bardziej kosztowna niż jej wcześniej odpowiednie przygotowanie. Biorąc pod uwagę powyższe, już dziś zastanówmy się dokładnie czy i jakich zmian możemy dokonać w najbliższych latach oraz uwzględnijmy to w naszej instalacji (np. dodatkowa sekcja na rabatę kwiatową, nowy trawnik, miejsce na altankę, grill, itp.).

Przygotowując projekt nawodnienia musimy dopasować go nie tylko do kształtu naszego ogrodu oraz do rodzaju znajdującej się w nim roślinności, ale również do źródła zasilania. Głównym założeniem projektu powinno być dostosowanie ilości wody koniecznej do obsłużenia poszczególnych sekcji. W tym celu należy dokonać odpowiednich obliczeń hydraulicznych związanych z wydatkiem poszczególnych elementów nawadniających (zraszaczy, linii kroplujących) oraz przepływem wody w rurach.

Planując sekcje musimy pamiętać o różnych stopniu intensywności nawadniania przez poszczególne elementy (np. poszczególne modele zraszaczy mają różny wydatek wody na m2 podlewanej powierzchni).

Najczęstsze objawy błędnie zaplanowanej instalacji której celem jest kompleksowe nawadnianie ogrodów:

  • zraszacze nie wynurzają się – złe dopasowanie źródła wody (ciśnienie, wydatek),
  • żółte place na trawniku – złe rozmieszczenie zraszaczy, obszary słabo lub niepodlewane,
  • stojąca woda, kałuże – niewłaściwe dopasowanie zraszaczy w poszczególnych sekcjach.

 

PROMOCJA DO KOŃCA MARCA:

 

Jeżeli do końca marca zamówią Państwo projekt i montaż automatycznego nawadniania otrzymają Państwo:

  • projekt nawadniania 0 zł.
  • fachowy montaż w najbliższym dogodnym terminie.
  • upust 5 % na zakup i montaż systemu.

 

Zapraszamy do kontaktu wszystkich mieszkańców Warszawy oraz okolic!